A kedvezmény 2024. november 25-30 között érvényes minden vérvételre és helyszíntől függően az Allee helyszínen a bőrgyógyászati vizsgálatra, a Corvin helyszínen az ultrahang vizsgálatokra.A kedvezmény 2024. október 1 – 2024. október 31. között érvényes az összes menedzser laborcsomagra.A vörösvértest süllyedés mértéke azt jelenti, hogy 1 óra alatt a vörösvértestek mennyire ülepednek az alvadásgátolt vérben. A vizsgálat különleges előkészületet nem igényel. Leggyakrabban gyulladásos betegségek megállapítására, majd a gyulladásos vagy fertőző betegség lefolyásának követésére alkalmazzák.A kedvezmény 2024. augusztus 1 – 2024. augusztus 31. között érvényes az összes gyermek laborcsomagra 18. életévét be nem töltött fiatalkorúak számára.A kedvezmény 2024. július 1 – 2024. július 31. között érvényes az összes laborcsomagra és az összes laborvizsgálatra. A kedvezmény egy 18 év alatti és egy 18 év feletti páciensre vonatkozik, ha egy időben veszik igénybe a vizsgálatot.Nem éhgyomri vizsgálatÉhgyomri vizsgálat

Az elhízással való küzdelem hosszadalmas lehet. Sokak fejében úgy él ez, mint egy munka, amit el kell végezni, aztán kész, és soha többet nem is kell vele foglalkozni. A valóságban azonban a célsúly elérésével csak félúton vagyunk, hiszen a klinikai tapasztalat azt mutatja, hogy az egészségesebb testsúly megtartása keveseknek sikerül. Az alábbiakban egy tudományos vizsgálat alapján Leindler Milán pszichológus bemutat néhány olyan tényezőt, ami bizonyítottan segít a célsúly megtartásában!

  1. A testsúly megtartásához fontos az önértékelésünket levenni az alakunkról. Mit is jelent ez? Azoknál az embereknél szaladtak gyorsabban vissza a kilók, akik saját maguk értékét továbbra is a testsúlyuktól tették függővé. Ez első olvasásra paradox lehet, hiszen azt gondolhatnánk, hogy az a jó, ha az önértékelésünk a testsúlyunktól függ, így biztos odafigyelünk majd rá. A valóságban azonban ebben csak elfáradunk, sőt, kudarcot is megélhetünk, hogy a mögöttes vágyaink, mint például a pártalálás vagy a boldogság nem valósult meg a fogyással.
  2. Fontos, hogy az érzelmi feszültség feloldására találjunk az evésen kívül is eszközöket! Azok, akik az evéssel csillapították szomorúságukat vagy idegességüket, sokkal nagyobb arányban hízták vissza a leadott testtömeget.
  3. A mozgásprogram és a diéta tartása a fogyás után is kiemelkedően fontos. Gondolhatnánk, hogy ezek mind ahhoz kellettek, hogy lefogyjunk, de ez csak féligazság: a kiegyensúlyozott táplálkozás és a mozgásgazdag életforma nem csak a célok eléréséhez, hanem megtartásához is elengedhetetlenek. Gyakori tévedése ez például a depresszióban szenvedő embereknek: a gyógyszer segít nekik visszanyerni a jobb hangulatot, ami után elhagyják a gyógyszert, hiszen már jobban vannak, és ezáltal – ha nem építenek ki új készségeket és életvitelt – visszaesnek.
  4. Az éberség is fontos, hiszen a testsúlyunk ingadozik, és kisebb életviteli változásokra is elindulhat újra felfelé. Érthető, ha az ember egy sikeres fogyás után szeretne már megszabadulni az egésztől, de ilyenkor is fontos a figyelem fenntartása, és a változásokra való minél gyorsabb reakció.
  5. A gondolkodási stílusunk változtatásán is sok múlik. A kutatás arra jutott, hogy azok, akik megőrizték a célsúlyukat, sikeresen felhagytak a fekete-fehér gondolkodással. Ez annyit tesz, hogy a dolgokat nem “csak jó” és “csak rossz” szemüvegen keresztül nézték. Könnyen beleeshetünk abba a csapdába, ami elhízott személyeknél gyakori, hogy ha egy kicsit is megszegjük az előírt diétánkat, például megeszünk egy szelet csokit vacsora után, akkor ott már minden mindegy, hiszen elrontottuk, és elkezdünk lecsúszni a lejtőn. A kutatások szerint ez az egyik legerősebb fenntartó tényezője az elhízásnak.

Ha szeretnéd nem csak orvosilag, hanem pszichésen is támogatni a súlyfelesleggel való küzdelmedet,  látogass el szakembereinkhez, akik tudnak Neked ebben segíteni!

Leindler Milánhoz itt foglalhatsz időpontot: https://www.wellwayclinics.hu/orvosok/leindler-milan-pszichologus/

Ha pedig szeretnél olvasni, tájékozódni a témában, hallgass bele az alábbi podcast adásba:

Felhasznált irodalom:

Byrne, S., Cooper, Z., & Fairburn, C. (2003). Weight maintenance and relapse in obesity: a qualitative study. International Journal of Obesity, 27(8), 955–962.